KOMUNIKAT

Muzeum Miedzi w Legnicy prowadzi obecnie działania mające na celu ponowne udostępnienie swojej przestrzeni zwiedzającym. Przygotowania te prowadzone są w oparciu o wytyczne Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które zaleca udostępnienie muzeów stopniowo.

Aktualnie najważniejszym zadaniem jest zapewnienie naszym gościom oraz pracownikom muzeum bezpieczeństwa. W związku z tym trwa montaż w kasach osłon ochronnych z pleksi, dostosowujemy system kamer, który pozwolić ma na monitorowanie liczby zwiedzających w poszczególnych przestrzeniach wystawienniczych, a także kompletujemy środki ochrony indywidualnej.

Dostosowujemy również regulamin zwiedzania do wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zwiedzanie możliwe będzie z zachowaniem odpowiednich reżimów sanitarnych. Goście zobowiązani  będą przede wszystkim do noszenia maseczek ochronnych, dezynfekcji rąk oraz zachowania odpowiedniego dystansu w stosunku do drugiej osoby. To tylko niektóre z ograniczeń, które zmuszeni jesteśmy wprowadzić. Zostaną także ustalone limity osób na poszczególnych salach wystawowych.

Przypominamy, że prowadzimy działalność Muzeum w przestrzeni wirtualnej. Oprócz tego zapraszamy do zwiedzania naszych ekspozycji plenerowych:  lapidarium przy ul. Partyzantów oraz wystawy Cień Gwiazdy. Relikty legnickich pomników  PRL-u przy ul. Wrocławskiej.

Na bieżąco będziemy informowali o kolejnych krokach przybliżających nas do długo oczekiwanego ponownego udostępnienia Muzeum Miedzi w Legnicy wraz z jego oddziałami.