Muzyczne Jasełka przedstawiono w Muzeum Miedzi w dniu 10 stycznia 2012r.
Jasełka w wykonaniu dzieci i młodzieży z  Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, przygotowane przez Danutę Ksiądzynę, Ewę Wójcik i Marię Nazarewicz.

26 stycznia w Muzeum Miedzi odbyła się konferencja prasowa na której zaprezentowano kandydatury do Tytułu Legnickiej Książki Roku.

W piątek 27 kwietnia 2012r. w Muzeum Miedzi odbyło się spotkanie z Krzysztofem Skórczewskim.

Od kilku lat muzea w całej Europie z okazji Międzynarodowego Dnia Muzeów udostępniają swoje ekspozycje w godzinach nocnych. 19.05.2012 Muzeum Miedzi w Legnicy już po raz siódmy uczestniczyło w tym święcie.

W piątek 25 maja 2012r. w Muzeum Miedzi odbyło się Rodzinne Spotkanie Twórcze z okazji Dnia Matki.

Spotkanie kolekcjonerskie w związku z wystawą "Świadectwo  życia - Jan Paweł II w medalierstwie światowym".

Konkurs historyczny „Legnica – jej dzieje i zabytki” o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy.

Młodzi, utalentowani artyści, śpiewaczka z Legnicy Adriana Ferfecka oraz pianista Mischa Kozłowski wystąpili w sobotę (1 września 2012r.) przed publicznością zgromadzoną w Muzeum Miedzi w Legnicy.