POLSKI PEJZAŻ. MALARSTWO STEFANA CHABROWSKIEGO

Stefan Chabrowski urodził się w 1937 roku w Częstochowie. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, na Wydziale Malarstwa i Grafiki w pracowni profesorów Jana Świderskiego i Mieczysława Wejmana.

DAWNA MODA DZIECIĘCA XVII -XX w.

4 października - 11 stycznia 2014

Dlaczego małym dzieciom zakładano gorsety, jak ubierali swoje pociechy miłośnicy literatury i jaki wpływ na modę miały konkretne wydarzenia historyczne - na te i inne pytania można będzie znaleźć odpowiedź oglądając tę wystawę.

LEGNICA W KOLORZE MIEDZI. 60 LAT HUTY MIEDZI LEGNICA


Wystawa multimedialna „Legnica w kolorze miedzi. 60 lat Huty Miedzi Legnica” została przygotowana w związku z jubileuszem pierwszej huty zbudowanej od podstaw na ziemiach polskich po drugiej wojnie światowej.

GINĄCE ZAWODY - KOTLARSTWO

20.09.2013 – 15.03.2014

Wystawa czasowa Ginące zawody - Kotlarstwo powstała w wyniku spotkania dwu kolekcjonerskich pasji - prywatnej i muzealnej. Metaloplastyk z Siedlec Pan Bernard Nowakowski od ponad 35 lat gromadzi narzędzia, którymi posługiwali się rzemieślnicy trudniący się kotlarstwem.

„…żar i proch, dym i ołów…”  - ROK 1813 W LEGNICY

Cytat użyty w tytule wystawy zaczerpnięty został z wiersza śląskiego poety Daniela Czepki (1605-1660), który w swojej twórczości opisywał tragiczny los ludności Śląska podczas wojny trzydziestoletniej.