„Krzysztof Okoń. Mój świat. Moja modlitwa” – finisaż wystawy

Artysta Krzysztof Okoń gościł na finisażu wystawy swojego malarstwa pt. „Mój świat. Moja modlitwa”, który odbył się w niedzielę, 6 czerwca, w legnickim muzeum.

Spotkanie cieszyło się sporym zainteresowaniem. Podobnie jak trwająca od grudnia 2020 r. wystawa, podczas której zaprezentowano kilkadziesiąt malowanych na szkle obrazów artysty poukładanych w cztery grupy tematyczne: Stary Testament, Boże Narodzenie, dzieje Chrystusa oraz Święci Pańscy, a także kilka rzeźb. Finisaż był ostatnią okazją do poznania prac twórcy.

Krzysztof Okoń z wykształcenia jest muzykiem wiolonczelistą, który może się pochwalić wieloma sukcesami. Jego twórczość malarska w Muzeum Miedzi została zaprezentowana po raz kolejny. Pozwoliła poznać przez lata wypracowany styl i technikę artysty, w którym „to nie anegdota działa najmocniej (…), ale harmonia i „muzyczność” rozwibrowanej kreski i migotliwej plamy barwnej”.

Fot. D. Berdys