Legnicka Książka Roku 2020

Muzeum Miedzi w Legnicy i Legnicka Biblioteka Publiczna mają przyjemność poinformować, że finał konkursu „Legnicka Książka Roku 2020” pod patronatem Prezydenta Miasta Legnicy odbędzie się w dniu 25.11.2021 (czwartek) o godzinie 18.00 w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Uroczystości towarzyszyć będzie koncert zespołu jazzowego „Patrycjusz Gruszecki Trio”.


Podczas uroczystego finału konkursu Legnickiej Książki Roku 2020 uczestników obowiązuje noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu społecznego. Ze względu na reżim sanitarny z powodu COVID-19 liczba gości została ograniczona - w kasie naszego Muzeum (wejście od ul. św. Jana) - będzie można pobrać bezpłatne wejściówki na uroczystą galę. Wejściówki na to wydarzenie można również znaleźć w siedzibie Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Ideą przedsięwzięcia jest promocja szeroko pojętych „wydawnictw legnickich”, publiczne przedstawienie najwartościowszych książek, które ukazały się w danym roku. Informacje o ukazujących się książkach gromadzą organizatorzy – Legnicka Biblioteka Publiczna i Muzeum Miedzi w Legnicy. Oni też przedkładają je do wglądu, wraz z wykazem, Kapitule LKR. Ocenie poddawane są książki związane treściowo z Legnicą, bądź napisane przez autora pochodzącego lub mieszkającego w Legnicy, bądź wydane w Legnicy.

Wśród nominowanych znalazły się następujące wydawnictwa:
    • Piotr Ander „Mroczny rewers”
    • Rafał Collins „(Nie) odjazdowe życie braci Collins„
    • Artur Guzicki „Podróże Misia Wojtka”
    • Grzegorz Niemyjski „Rzeźby, rysunki, instalacje: wybrane prace z lat 1999-2019 / z tekstem T. Mikołajczaka”
    • „Świat pod Kyczerą” pod redakcją Jerzego Starzyńskiego