100. rocznica Cudu nad Wisłą. Orzeł Biały Nasza Duma

14 sierpnia o godzinie 19.00 w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej przy ul. Gen. W. Andersa 4 odbyło się uroczyste otwarcie ekspozycji „Orzeł Biały Nasza Duma”.

„Z okazji 100. Rocznicy Cudu nad Wisłą, w Ośrodku Diagnostyki Onkologicznej Społecznej Fundacji Solidarności w Legnicy otwarto wystawę prac dzieci na temat naszego godła. Prace te nadesłano na konkurs ogłoszony przez Senat RP w 2018 i były one już prezentowane w Muzeum Miedzi od 10.11.2018. do marca 2019. W tym roku, z powodu pandemii Covid-19 i m.in. zamknięcia szkół, mimo planów, nie udało się ogłosić nowych konkursów. Uznaliśmy z panem dyrektorem Muzeum Miedzi Marcinem Makuchem, że z archiwizowanym dziecięcym pracom damy „drugie życie”. Przez kilka tygodni będą mogli je podziwiać pacjenci Ośrodka. A jest co podziwiać! Inwencja dzieci, ich pomysłowość i twórczy wysiłek wart jest naszej uwagi i uznania. Przy okazji poznajemy historię naszego państwowego godła. Bardzo dziękuję panu Marcinowi Makuchowi za współorganizację wystawy oraz pracownikom Muzeum. A wszystkich serdecznie zapraszam do Ośrodka i życzę wielu patriotycznych wzruszeń.”

~Dorota Czudowska Senator RP.

100. rocznica Cudu nad Wisłą. Orzeł Biały Nasza Duma

Dorota Czudowska Senator RP., Dyrektor Muzeum Miedzi Marcin Makuch