Wirtualne legnickie spacery historyczne

Już w niedzielę 28 czerwca o godzinie 14.00 ruszy drugi sezon Legnickich Spacerów Historycznych. W związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do Internetu.  Jest to możliwe dzięki produkcjom filmowym pt. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” realizowanym w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury.


W pierwszym z tych filmów – wędrówce po Lasku Złotoryjskim w rolę przewodnika wcieli się dyrektor placówki, Marcin Makuch.

Tajemnice Lasku Złotoryjskiego, premiera  28 czerwca godz. 14.00

Dyrektor Muzeum Miedzi, Marcin Makuch opowie o historii dawnego Lasku Mieszczańskiego, dawnych fabrykach cegieł, których pozostałością są stawy tzw. Glinki i budynki przy ul. Kilińskiego, o trzech pomnikach znajdujących się na tym terenie, o historii dawnego szpitala wojskowego oraz o Wzgórzu Zwycięstwa, której nazwa nawiązuje do zmagań austriacko-pruskich o Śląsk.

W 2019 r. nasze muzeum rozpoczęło cykl Legnickich Spacerów Historycznych. W ramach projektu zorganizowano siedem spacerów, na których pracownicy muzeum odkrywali przed mieszkańcami miasta i regionu szczególe miejsca związane z historią i kulturą Legnicy. Spotkania spotkały się z ogromnym entuzjazmem legniczan.

Wirtualne spacery stają się znakomitą okazją do poszerzenia wiedzy na dany temat. Ich zaletą jest, że można się do nich dołączyć w każdym momencie i w każdym miejscu. Wysokiej jakości zdjęcia oraz narracja prowadzona przez badaczy legnickiego Muzeum pozwolą odkryć na nowo miasto, pokazać jego ukryte oblicze, przywrócić zapomniane historie.  Na 2020 r. również zamierzamy przeprowadzić cykl spacerów. Jednak w związku z pandemią koronawirusa planujemy najnowszą edycję spacerów przenieść do Internetu. „Wirtualne legnickie spacery historyczne” to 5 podróży z pracownikami muzeum, które odkryją przed widzami ukryte oblicza miasta przypominając jego znane i mniej znane historie.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Kultura w sieci"

 Wirtualne legnickie spacery historyczne