Sezon turystyczny na Zamku Piastowskim otwarty

Po zimowej przerwie Zamek Piastowski ponownie otwarty dla turystów.

W sobotę 25 kwietnia 2015 r. na dziedzińcu zamkowym odbyło się uroczyste otwarcie sezonu turystycznego 2015.
Zachęcamy do zwiedzania, które obejmuje: dziedziniec zamkowy, Pawilon z reliktami Kaplicy Romańskiej, wieży św. Jadwigi z Zieloną Komnatą i wieży św. Piotra z tarasem widokowym.

Zamek Piastowski udostępniany jest odwiedzającym w okresie od 25 kwietnia do 31 października, od środy do niedzieli, za wyjątkiem dni będących świętami kościelnymi. Wstęp bezpłatny.

Zwiedzanie rozpoczyna się o pełnych godzinach, wyłącznie w grupach zorganizowanych pod opieką przewodnika. Grupa zorganizowana nie może liczyć mniej niż 3 i nie więcej jak 15 zwiedzających. Przewidywany czas zwiedzania wynosi około 1,5 godz.

Osoby zainteresowane prosimy o dokonywanie rezerwacji telefonicznych pod numerem (76) 862 49 49 w godzinach od 09:00 do 17:00, od poniedziałku do soboty. Rezerwacji dokonać można najpóźniej w przeddzień planowanego terminu zwiedzania.

Zwiedzanie Zamku jest bezpłatne i odbywa się po okazaniu darmowej wejściówki z określeniem godziny początku zwiedzania. Wydawana jest ona w punkcie biletowym przy pawilonie z reliktami kaplicy romańskiej.


Fot.D.Berdys