„Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu”. Autorzy o kulisach monografii

Na spotkanie z autorami wydanej przez Muzeum Miedzi książki „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” zaprasza Muzeum Miedzi, MKS Miedź Legnica i Legnicka Biblioteka Publiczna.


Przygotowując monografię klubu piłkarskiego Miedź Legnica Marcin Makuch i Mariusz Bach przeprowadzili wiele rozmów z byłymi i obecnymi działaczami klubu, trenerami, zawodnikami i ich rodzinami oraz pasjonatami innych dolnośląskich klubów piłkarskich. Podczas spotkania opowiedzą o kulisach powstawania publikacji, której wydanie poprzedziły dwa lata przygotowań. Zawierająca kilkaset zdjęć książka stanowi kompendium wiedzy o legnickim futbolu. Jest szczegółowym zapisem dziejów Miedzi Legnica, uwzględniającym listę wszystkich zawodników i trenerów Miedzi oraz komplet wyników ligowych i pucharowych drużyny. Jak udało się zabrać tak olbrzymi materiał? Co sprawiało trudności? Jakie niespodzianki udało się odkryć? Tego wszystkiego możecie dowiedzieć się Państwo podczas wydarzenia, które odbędzie się 9 marca o godz. 18 w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 22.

* Spotkanie z Marcinem Makuchem i Mariuszem Bachem, autorami książki „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” ‒ 9 marca o godz. 18 w Legnickiej Bibliotece Publicznej przy ul. Piastowskiej 22
* Organizatorzy: Muzeum Miedzi w Legnicy, MKS Miedź Legnica, Legnicka Biblioteka Publiczna
* Wstęp wolny