„Pictura fidelis – wiara i sztuka”. Wykład Andrzeja Boja Wojtowicza

„Pictura fidelis – wiara i sztuka” to tytuł wykładu, który wygłosi artysta malarz Andrzej Boj Wojtowicz 10 marca 2022 r. (czwartek) o godz. 18 w Muzeum Miedzi w Legnicy przy ul. Chojnowskiej 2. Na spotkanie zaprasza Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90.

Wykład zostanie wygłoszony w holu Akademii Rycerskiej, gdzie eksponowany jest obraz artysty Boja Wojtowicza przedstawiający Henryka Pobożnego.
Andrzej Boj Wojtowicz  ukończył studia w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Swobodnie porusza się w różnych dziedzinach sztuki: malarstwo sztalugowe, freski, grafika i rysunek. Artysta sam o sobie mówi: „Nie jestem malarzem ładnych obrazów. To, co mnie interesuje, to próba ukazania Tajemnicy i zarazem świętości... Nie można zamknąć się na etapie sztuki rozumianej jako wystawianie banana w galerii. To jałowy bieg. Czasami jeden rzut oka na dzieło sztuki może sprawić, że nagle wypadamy z nawyków, z tego, co nas blokuje, i dokonuje się metanoia”.

* Wykład Andrzej „Pictura fidelis – wiara i sztuka” – 10 marca 2022 r. (czwartek) o godz. 18 w Muzeum Miedzi w Legnicy przy ul. Chojnowskiej 2
* Organizatorzy: Duszpasterstwo Ludzi Pracy ’90, Muzeum Miedzi w Legnicy
* Wstęp wolny