Ferie 2020. Muzeum Miedzi zaprasza na artystyczne ferie zimowe (od 10 do 21 lutego).
Muzeum Miedzi zaprasza na artystyczne ferie zimowe (od 10 do 21 lutego). Będzie można zobaczyć najnowsze wystawy m.in. Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy, oraz Nasze Najnowsze...2018.
Wystawa dotycząca kolejnictwa na pewno pobudzi wyobraźnię i zainspiruje dzieci do stworzenia własnej wizji kolei podczas warsztatów: Kolej jak malowana. Podczas ferii zimowych będą prowadzone zajęcia z Roboklocków, które od dłuższego czasu cieszą się sporym zainteresowaniem oraz szereg innych, sprawdzonych propozycji.
- W ramach wystawy Tory historii. 175 lat kolei w Legnicy będą prowadzone zajęcia plastyczne pt. Kolej jak malowana, w trakcie których dzieci malują… pociągi :) Efekty tych zajęć będą prezentowane na ścianach sali oświatowej, gdzie mieści się wystawa makiet kolejowych z kolekcji ks. Janusza Grygiera.
- Warsztaty Miedziane błyskotki - tworzenie biżuterii inspirowanej ekspozycją Miedź. Dzieje niezwykłego metalu. Warsztaty manualne, w których dzieci tworzą miedziane ozdoby, zawieszki i pierścionki przy użyciu miedzianego drutu i wielobarwnych korali. Uczestnicy zajęć najpierw poznają wystawę Miedź. Dzieje niezwykłego metalu, na której zobaczą najciekawsze wyroby z miedzi, a wybrane eksponaty posłużą za inspirację do własnej twórczości (zajęcia trwają ok. 80 min)
- Warsztaty z Roboklocków. Pod okiem specjalistów zorganizowane grupy będą mogły skonstruować z klocków LEGO EDUCATION cztery maszyny górnicze: kruszarkę, taśmociąg, pojazd wiercący, pojazd poszukujący. Wszystkie pojazdy zostały zaprojektowane na podstawie oryginalnych pojazdów budowanych przez KGHM ZANAM. W zajęciach mogą brać udział grupy liczące od 12 do max. 20 osób. Sprawdź szczegóły oferty >>
- Warsztaty: Zaczarowane płyty. Jak powstaje miedzioryt? Zajęcia dotyczące najstarszej techniki druku wklęsłego wynalezionej w XV wieku. Warsztaty te będą prowadzone w oparciu o unikatowe płyty miedziorytnicze zgromadzone w naszym Muzeum. Zajęcia opierać się będą na poznaniu tej jakże ważnej techniki graficznej z XV wieku. Technika polega na tym, iż w gładko wypolerowanej miedzianej płycie wykonuje się rysunek za pomocą ostrych rylców, dodatkowo miedzioryt charakteryzuje się siatką gęstych i dość sztywnych kresek.
- Warsztaty z bicia monet - Każdy z uczestników warsztatów będzie miał okazję samodzielnie wybić kopię srebrnego grosza z wizerunkiem św. Jadwigi. Moneta ta była produkowana w legnickiej mennicy od 1505 roku, za panowania księcia legnicko – brzesko – wołowskiego Fryderyka II (1480 – 1547).
- Poszukiwania zaginionego czyli zagadki archeologiczne - Zajęcia z muzealnym Archeologiem - poszukiwaczem skarbów zamierzchłej przeszłości. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję z bliska obejrzeć przedmioty, które setki lat ukryte były pod ziemią, a dziś barwnie opowiadają o naszej Małej Ojczyźnie… ( 50 min).
- Zajęcia plastyczne „Tajemnice munduru górnika”, w trakcie których dzieci narysują… górnika w mundurze. Najmłodsi zapoznają się z poszczególnymi elementami munduru górnika oraz posłuchają krótkiego zarysu historycznego dotyczącego tego dosyć charakterystycznego ubioru. Zajęcia plastyczne dla dzieci w przedziale wiekowym 6-11 lat.
Zajęcia w czasie ferii dla zorganizowanych grup, a także półkolonii dostosowane są do różnych przedziałów wiekowych.
Wszystkie organizowane warsztaty są płatne / 6 zł od osoby/.
Terminy warsztatów, lekcji i wycieczek prosimy uzgadniać telefonicznie z Działem Naukowo-Oświatowym:
tel. 076 86 202 89, tel. 076 86 249 49, tel. 608 628 961