27 kwietnia /sobota/ o godz.12:00 zapraszamy na uroczystą inaugurację sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim w Legnicy.Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku PiastowskimCo roku koniec kwietnia upływa pod znakiem zamkowych wież.
27 kwietnia o godz.12:00 zapraszamy na uroczystą inaugurację sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim w Legnicy. Zgromadzona na dziedzińcu publiczność będzie miała okazję dowiedzieć się więcej o historii tego wyjątkowego miejsca. Największe atrakcje, wieża św. Piotra i św. Jadwigi przez stulecia górowały nad miastem stanowiąc symbol znaczenia tutejszych książąt. Pomimo upływu czasu i licznych zawirowań dziejowych, wieża św. Piotra oraz wieża św. Jadwigi przetrwały do dnia dzisiejszego w niemal niezmienionej formie.
W wydarzeniu weźmie udział Stowarzyszenie Historyczno – Eksploracyjne Księstwa Legnickiego. Grupa rekonstrukcyjna działająca przy stowarzyszeniu pozwoli nam przenieść się do średniowiecza – będziemy podziwiać stroje XIII – wiecznych rycerzy.
Dzięki uprzejmości Towarzystwo Miłośników Legnicy Pro Legnica i Panu Tomasz Sokołowski, uczestnicy będą mogli przywdziać ciężką zbroję i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.
W czasie otwarcia zapraszamy także na drobny poczęstunek. Zamkowa kuchnia uraczy Was ciepłymi podpłomykami z dżemem.

Zamek Piastowski wraz z wieżami i średniowieczną kaplicą można zwiedzać do końca października 2019 r. w dniach od środy do niedzieli w godzinach:

środa czwartek i piątek, wejście w godz. od 09:00 do 16:00
sobota, niedziela w godz. od 10:00 do 17:00.

wstęp bezpłatny!