Piknik wojskowy z muzeum

W minioną sobotę (22.04) na dziedzińcu Zamku Piastowskiego odbyła się II edycja Drzwi Otwartych i Pikniku Wojskowego organizowanego przez Wojskową Szkołę Średnią im. Zawiszy Czarnego w Legnicy. Muzeum Miedzi było partnerem tego przedsięwzięcia. Wśród wielu atrakcji uczestnicy mogli zwiedzić Zamek Piastowski, po którym oprowadzał Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi.

Poza możliwością zwiedzenia Zamku Piastowskiego, można było między innymi obejrzeć pokazy walki, pracy na broni, a także musztry. Poza różnymi stoiskami można było obejrzeć pojazdy specjalne takie jak Humvee z US Army, wozy patrolu saperskiego, quad, czy skuter wodny. Dodatkowo we wnętrzach zamku przygotowane były symulatory operatora drona, VR oraz stanowiska serwisu komputerów. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wesprzeć tę inicjatywę i tym samym dziękujemy za zaproszenie i miłą atmosferę.

piknik-wojskowy-01
Piknik wojskowy z muzeum