Wystawa „Hej Miedź!!! 50 lat piłkarskiej Miedzi Legnica”

Do środy, 6 kwietnia 2022, przedłużona została wystawa „Hej Miedź!!! 50 lat piłkarskiej Miedzi Legnica”, którą obejrzeć można w Muzeum Miedzi w Legnicy. Jest to więc ostatnia chwila, by zwiedzić ekspozycję podsumowującą półwiecze działalności klubu i przypominającą najważniejsze wydarzenia w jego historii.


Zapraszamy do muzeum wszystkich, którzy jeszcze nie zdążyli skorzystać z okazji, by poznać dzieje legnickiego sportu z perspektywy czołowej drużyny regionu.
Muzeum czynne jest od wtorku do piątku w godz. 10-17, w soboty 11-17. W soboty wstęp do muzeum jest bezpłatny. Podobnie w środę, 6 kwietnia, wszyscy zainteresowani mogą obejrzeć wystawę bez konieczności kupowania biletu.
 Przypominamy na wystawie zorganizowanej przez Muzeum Miedzi i MKS Miedź Legnica SA zaprezentowane są przedmioty i pamiątki związane z działalnością klubu w ciągu pięćdziesięciu sezonów. Wśród nich znajdują oryginalne stroje piłkarskie, afisze meczowe, puchary, dokumenty, fotografie oraz liczne pamiątki związane z działalnością Miedzi, pozyskane zarówno od klubu, jak i od kibiców. Miejsce honorowe zajmuje zaś Puchar Polski, który 29 lat temu legniczanie wywalczyli po meczu z Górnikiem Zabrze.