ZAPOMNIANE NEKROPOLIE - wykład Arkadiusza Muły

W czwartek 8 listopada o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum na kolejny wykład z cyklu "Tajemnice legnickich Piastów".

Drugi z czterech wykładów cyklu o legnickich Piastach. Tym razem dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze - Arkadiusz Muła naprowadzi nas na trop zapomnianych nekropolii książęcych. Z dynastią Piastów, których linia legnicka najdłużej przetrwała, wiążą się niezwykłe miejsca. Bohaterowie listopadowego spotkania wsławili się fundacjami kościołów, klasztorów i kaplic. Te rozproszone na mapie Śląska obiekty stały się miejscem spoczynku licznych reprezentantów dynastii Piastów.

Pierwsze spotkanie ze świeckimi siedzibami książęcymi oraz liczna frekwencja słuchaczy dowodzą żywego zainteresowania zagadnieniem tajemnic legnickich Piastów. Prelegent w ciekawy i przystępny sposób kieruje wykład nie tylko do znawców historii, ale także do miłośników regionu, którzy po raz pierwszy stykają się z dziejami polskiej dynastii.

Tajemnice legnickich Piastów
ZAPOMNIANE NEKROPOLIE

Czwartek 8 listopada 2018 r. godz.18:00
ul. Chojnowska 2

Wykład poprowadzi Arkadiusz Muła Dyrektor Muzeum Regionalnego w Jaworze.

ZAPOMNIANE NEKROPOLIE - wykład