PÓŁ WIEKU Z CANTATEM. WYSTAWA JUBILEUSZOWA

MAJ - SIERPIEŃ 2019

Z okazji jubileuszowej, pięćdziesiątej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Chórów „Legnica Cantat”, Muzeum Miedzi w Legnicy przy współpracy z Legnickim Centrum Kultury im. Henryka Karlińskiego, postanowiło przygotować wystawę czasową, poświęconą historii jednej z najważniejszych cyklicznych imprez kulturalnych w naszym regionie.

Ekspozycja, w oparciu o bogate zbiory instytucji i osób prywatnych, przybliży mieszkańcom Legnicy historię oraz sylwetki ludzi związanych z tym wyjątkowym turniejem na przestrzeni ostatniego półwiecza.
    Ważnym składnikiem warstwy merytorycznej wystawy, będzie dokumentacja oraz eksponaty związane z życiem i działalnością Henryka Karlińskiego (1922-1975) – pomysłodawcy i głównego organizatora tego przedsięwzięcia, a zarazem jednej z najważniejszych osobistości legnickiego życia kulturalnego po II wojnie światowej, honorowego obywatela Legnicy i patrona Legnickiego Centrum Kultury. Poruszony zostanie także wątek stworzonego i prowadzonego przez niego przez wiele lat chóru „Madrygał”, który istnieje do dnia dzisiejszego.

Wernisaż: 18.05.2019, godz: 18:30
Miejsce: Muzeum Miedzi w Legnicy (Akademia Rycerska, ul. Chojnowska 2).

Ekspozycja - "Pół wieku z Cantatem. Wystawa jubileuszowa" fot. D.Berdys
Ekspozycja - "Pół wieku z Cantatem. Wystawa jubileuszowa" fot. D.Berdys