Bonus campus, czyli poszukiwania pola bitwy z 1241 rokupaździernik 2021 - styczeń 2022

gmach główny


Choć słyszała o tym wydarzeniu cała Europa, a od jego czasu minęło kilka wieków, wciąż tak naprawdę nie wiadomo, gdzie wojska księcia Henryka Pobożnego starły się z mongolską armią w 1241 r. Poszukiwania pola boju mają długą tradycję, mimo to brakuje dowodów, które bezspornie pozwoliłyby zlokalizować to miejsce walk, do jakich doszło na Dobrym Polu, niedaleko nowo wybudowanego zamku w Legnicy.

Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica - plakat


wrzesień 2021 – luty 2022

gmach głównyWystawa Hej, Miedź!!! 50 lat klubu piłkarskiego Miedź Legnica to podsumowanie, a zarazem przypomnienie najważniejszych wydarzeń oraz sukcesów z półwiecza istnienia najbardziej znanego legnickiego klubu piłkarskiego. To także znakomita okazja do poznania historii legnickiego sportu z perspektywy czołowej drużyny regionu –  popularnej Miedzianki.

Mirowski znany i nieznany


wrzesień 2021 – luty 2022

Akademia Rycerska w Legnicy, ul. Chojnowska 2
Co ma wspólnego Legnica z bawarskim Kronach? Miasta łączy malarstwo Edwarda Mirowskiego, nieżyjącego już, legnickiego malarza, który wiele lat artystycznego życia spędził właśnie w Niemczech.

Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszachczerwiec – grudzień 2021

gmach główny
Wystawa „Sensacja dla Legnicy! Miasto na powojennych afiszach” przenosi nas do Legnicy z drugiej połowy lat 40. XX w., czyli do czasów, gdy budowała się tu polska rzeczywistość. Życie ówczesnego miasta zostało przedstawione poprzez oryginalne afisze z tamtej epoki.