Zbigniew Czop. Miedzioryty i rysunki

Format: 29,5 x 21 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2016

Cena – 25 zł

Publikacja towarzysząca wystawie monograficznej artysty, która miała miejsce w 2016 roku. Zbigniew Czop urodził się w Nowym Sączu w 1943 roku. Studiował w latach 1966 – 1971 na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale grafiki. Zbigniew Czop zajmuje się wyłącznie grafiką warsztatową w technice miedziorytu. Projektował również graficzne formy reklamowe. W swoim dorobku ma grafikę reklamową, kompozycje rysunkowe i malarskie. W katalogu znalazł się całokształt prac miedziorytniczych artysty, zarówno z jego zbiorów jak i kolekcji legnickiego Muzeum Miedzi. W nowszych miedziorytach artysty znajdziemy i „miejsce akcji” czyli ukochany Kraków i aktualne tematy, ale najbardziej zawładnęła jego wyobraźnią „tematyka japońska”. Na ekspozycji znalazły się także płyty miedziorytnicze i odbitki próbne. Wiele znakomitych dzieł znajdą dla siebie również fascynaci Japonii. Nie będą zawiedzeni także miłośnicy odrealnionych światów, precyzyjnie rytowanych        i rysowanych koni oraz pięknych kobiecych ciał.