Konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

Dnia 14.06.17r. w  Muzeum Miedzi odbył się 30 z kolei  konkurs historyczny o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy. Tegoroczna edycja konkursu była poświęcona historii Legnicy po 1945 roku.

Dla uczczenia pamięci  Władysława Dybowskiego i zaakcentowania obchodów Legnickiego Roku Majora Władysława Dybowskiego poszerzyliśmy zakres zagadnień konkursowych o wiedzę  na temat Legnickiego Żołnierza Niezłomnego.
Do udziału w zmaganiach konkursowych zgłosiło się sześć szkół średnich. Młodzież była solidnie przygotowana, poziom ich wiedzy  był imponujący.
Muzeum Miedzi serdecznie dziękuje drużynom i ich opiekunom.

PROTOKÓŁ
z przebiegu konkursu historycznego o Puchar Prezydenta Miasta Legnicy

W XXX edycji  konkursu historycznego organizowanego przez Muzeum Miedzi w Legnicy, w tym roku pod hasłem:  Legnica po 1945 roku, wzięło udział 4 zespoły z legnickich szkół średnich.
Dnia 14 czerwca 2017r. komisja w składzie: Barbara Sulowska, Łucja Wojtasik-Seredyszyn, Teresa Ozimek po przeprowadzeniu TESTU zakwalifikowała 3 drużyny do etapu ustnego.
Po wysłuchaniu odpowiedzi uczestników, nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu:

DRUŻYNOWO
I miejsce – II Liceum Ogólnokształcące  w Legnicy
opiekun drużyny – Agnieszka Rurak
II miejsce – I Liceum Ogólnokształcące w Legnicy
opiekun drużyny – Joanna Piskorska-Gomoliszek
III miejsce – Katolickie Liceum Ogólnokształcące im Św. Franciszka z Asyżu
opiekun drużyny – Mariusz Tokarczyk

INDYWIDUALNIE
I miejsce  -  Piotr Szakiel z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im Św. Franciszka z Asyżu  w Legnicy
II miejsce – Alicja Kozłowska z II Liceum Ogólnokształcącego   w Legnicy
III miejsce -  Pamela Próba z II Liceum Ogólnokształcącego  w Legnicy

Uczestnicy finału otrzymali nagrody finansowe i  książkowe.