W związku z przypadającą w tym roku 50-rocznicą odkrycia w rejonie Sieroszowic złóż rud miedzi przez zespół pod kierunkiem dr Jana Wyżykowskiego, Muzeum Miedzi przygotowało wystawę prezentującą medale pamiątkowe i okolicznościowe związane z przemysłem miedziowym, w szczególności z Kombinatem Górniczo-Hutniczym Miedzi oraz jego oddziałami.

Medale te pochodzą z lat 1968 - 2007. Większość walorów znajdujących się na wystawie pochodzi ze zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy, pozostała część ze zbiorów Muzeum Ziemi Lubińskiej oraz Hanny Jelonek, Jana Sucheckiego, Tadeusza Szarańca, Bogusława Wiącka, Andrzeja Banaszaka i Grzegorza Rzeskiego.
Wystawie towarzyszy katalog: 50 LAT POLSKIEJ MIEDZI W MEDALIERSTWIE. Jest to pierwszy kompletny katalog, w którym zebrano wizerunki i informację o 61 medalach związanych z przemysłem miedziowym. W katalogu standardowa nota katalogowa medalu została dodatkowa wzbogacona o krótką informację dotyczącą remitenta lub wydarzenia, którego upamiętnienie stało się pretekstem do wydania medalu.

Autor i komisarz wystawy - Marcin Makuch
Czynna do - 31.01.2008