KONCERT

Czas powstania: 1984
Dar Rogera Piaskowskiego

Medal Fryderyk Chopin

Hanna Jelonek studiowała na  Wydziale Rzeźby w ASP w Warszawie u profesora Gustawa Zemły.
Dyplom z wyróżnieniem uzyskała w 1981 roku w Pracowni Medalierskiej u Zofii Demkowskiej.
W latach 1985/1986 studiowała w Scuola dell Arte della Medaglia w Rzymie. Od 1990 prowadzi zajęcia w Pracowni  Medalierskiej i Małej Formy Rzeźbiarskiej w ASP w Warszawie. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień, brała udział w  wystawach krajowych i zagranicznych. Jest autorką licznych rzeźb i medali poświęconych tematyce Zagłębia Miedziowego. Stosuje klasyczne tworzywa rzeźbiarzy-marmur, brąz, ceramika, ale równie chętnie eksperymentuje.
Ma również na swym koncie prace, których tytuły nawiązują do tematyki muzycznej, np.Chopin, Klawiatura, Koncert.

BS