06.03.-30.04.2009 r.

Ewa Anna Kołacz urodziła się w Legnicy. Dzieciństwo spędziła w Kielcach, debiutując jako młoda poetka w gazecie lokalnej ,,Słowo Ludu". Następnie przeniosła się z rodziną do Szczecina  gdzie pracowała jako aktorka w  Teatrze Lalki i Aktora ,,Pleciuga". Z kraju wyjechała w połowie 1981r, emigrując do Kanady. Tamże rozpoczęła uprawiać malarstwo i grafikę warsztatową.

Jest absolwentką wydziału malarstwa Ontario Collage of Art & Design w Toronto i członkiem Ontario society of Artists.  Brała udział w wielu wystawach w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Jej prace można znaleźć w prywatnych i publicznych kolekcjach Północnej Ameryki. Ostatnio jej dzieło znalazło się w kolekcji Rządu Ontaryjskiego.
Obecnie mieszka i pracuje  w Oakville, (Ontario) i jest reprezentowana przez Canvas Gallery, Louise Lipman Publishing Inc. w Toronto, i Kurbatoff Art Gallery Ltd. w Vancouver.
Jej twórczość malarska jest kontynuacją jej wcześniejszych zainteresowań poezją.

"Moje obrazy są powrotem do tego co jest spirytualne, potrzebą wywołania w odbiorcy dczuć, które pozwalają widzieć i interpretować na nowo otaczający nas świat, oraz pełniej czuć energię, która pobudza w nas życie. W moich obrazach, posługując się kolorem, cieniem i światłem, próbuje notować różnego typu stany duchowe podobnie jak to robię pisząc poezję, mając nadzieję że te przemyślenia znajdą drogę do wrażliwego odbiorcy".

Ewa Anna Kołacz

Ewa Anna Kołacz Ewa Anna Kołacz