06.03.-30.04.2009 r.


Ewa Anna Kołacz urodziła się w Legnicy. Dzieciństwo spędziła w Kielcach, debiutując jako młoda poetka w gazecie lokalnej ,,Słowo Ludu". Następnie przeniosła się z rodziną do Szczecina  gdzie pracowała jako aktorka w  Teatrze Lalki i Aktora ,,Pleciuga". Z kraju wyjechała w połowie 1981r, emigrując do Kanady. Tamże rozpoczęła uprawiać malarstwo i grafikę warsztatową.

Jest absolwentką wydziału malarstwa Ontario Collage of Art & Design w Toronto i członkiem Ontario society of Artists.  Brała udział w wielu wystawach w Ameryce Północnej, Azji i Europie. Jej prace można znaleźć w prywatnych i publicznych kolekcjach Północnej Ameryki. Ostatnio jej dzieło znalazło się w kolekcji Rządu Ontaryjskiego.
Obecnie mieszka i pracuje  w Oakville, (Ontario) i jest reprezentowana przez Canvas Gallery, Louise Lipman Publishing Inc. w Toronto, i Kurbatoff Art Gallery Ltd. w Vancouver.
Jej twórczość malarska jest kontynuacją jej wcześniejszych zainteresowań poezją.

"Moje obrazy są powrotem do tego co jest spirytualne, potrzebą wywołania w odbiorcy dczuć, które pozwalają widzieć i interpretować na nowo otaczający nas świat, oraz pełniej czuć energię, która pobudza w nas życie. W moich obrazach, posługując się kolorem, cieniem i światłem, próbuje notować różnego typu stany duchowe podobnie jak to robię pisząc poezję, mając nadzieję że te przemyślenia znajdą drogę do wrażliwego odbiorcy".Ewa Anna Kołacz

Ewa Anna Kołacz Ewa Anna Kołacz