Miło nam poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy otrzymało dofinansowanie Narodowego Instytutu Muzeów na zadanie realizowane w ramach programu grantowego.To zakup 22 ekstremalnie rzadkich monet jedno- i trzykrajcarowych Piastów legnicko-brzeskich z XVII w. Dofinansowanie wynosi 55 360 zł. Umowę w tej sprawie podpisano z NIM 30 października 2024 r.

Nowa publikacja Muzeum Miedzi - „Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość / Leben und Werk”

Publikacja „Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość / Leben und Werk” to podsumowanie kilkuletniego projektu badawczego, skupionego wokół osoby najwybitniejszego twórcy żyjącego w Legnicy przed 1945 r. Książka, wydana w języku polskim i niemieckim, liczy ponad 400 stron, i ok. 170 ilustracji. Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy, przybliża biografię i dorobek twórczy Blätterbauera.

Wirtualne Legnickie Spacery Historyczne  - dofinansowanie

Wirtualne Legnickie Spacery Historyczne to wyjątkowa inicjatywa, która pozwala mieszkańcom Legnicy i osobom zainteresowanym historia miasta na odkrywanie jego tajemnic podczas wirtualnych wycieczek. Projekt zainaugurowano w 2020 r., kiedy to pięć odcinków filmowych udostępniono w internecie.

Mamy przyjemność poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy otrzymało dofinansowanie ze strony Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W ramach programu Wspieranie działań muzealnych zostanie zrealizowany projekt Działu Historii pt. "Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość" - katalog wystawy czasowej".

Chcieliśmy poinformować, że Muzeum Miedzi w Legnicy uzyskało kolejne dofinansowanie działań realizowanych ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w zakresie ochrony dziedzictwa archeologicznego.
Projekt pt. Opracowanie i publikacja wczesnośredniowiecznego skarbu monet i siekanego srebra z Czarnkowa, gm. Legnickie Pole przewiduje opracowanie i publikację zabytków – monet arabskich, zachodnioeuropejskich i srebra siekanego, które zostały odkryte w 2018 r. w skarbie z Czarnkowa. Badania archeologiczne, prowadzone przez Stowarzyszenie Historyczno-Eksploracyjne Księstwa Legnickiego, kierowane są na podstawie decyzji Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków przez mgra Przemysława Paruzela, pracownika działu archeologii Muzeum Miedzi w Legnicy.