Publikacja „Theodor Blätterbauer (1823-1906). Życie i twórczość / Leben und Werk” to podsumowanie kilkuletniego projektu badawczego, skupionego wokół osoby najwybitniejszego twórcy żyjącego w Legnicy przed 1945 r. Książka, wydana w języku polskim i niemieckim, liczy ponad 400 stron, i ok. 170 ilustracji. Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy, przybliża biografię i dorobek twórczy Blätterbauera.

Licznie reprodukowane są, pochodzące ze zbiorów publicznych i prywatnych w Polsce i za granicą, obrazy i rysunki artysty, który w trakcie swoich wędrówek uwieczniał górskie krajobrazy Niemiec, Szwajcarii i Północnych Włoch, pejzaż Śląska, widoki ukochanej przez niego Legnicy, jak również tworzone przez Blätterbauera portrety.

Wydanie książki zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program Wspieranie Działań Muzealnych 2024).

logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego