Muzeum Miedzi zaprasza do Sali Królewskiej w sobotę 16 czerwca, godz. 20.00  na koncert zorganizowany dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wystąpi Adriana Ferfecka, Legniczanka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, obecnie występująca na prestiżowych scenach operowych w całej Europie.


Artystka  na co dzień śpiewa w Berlinie, Wenecji i Rzymie; po raz pierwszy wystąpi w Sali Królewskiej i będzie  to wyjątkowa okazja usłyszeć Adrianę w rodzinnym mieście. Dla legnickiej publiczności Artystka zaśpiewa pieśni polskich kompozytorów, m.in: Białe Róże, My, Pierwsza Brygada, O mój Rozmarynie, Marsz Strzelców, Warszawianka.
W drugiej części koncertu Ferfecka wystąpi w repertuarze operowym i będą to arie z oper Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego,  Georgesʹa Bizeta.

Projekty, w których aktualnie bierze udział Adriana Ferfecka, to niezmiernie ważne wydarzenia w świecie operowym, są to projekty w które zaangażowani są najznakomitsi  muzycy, śpiewacy oraz najwyższej klasy  reżyserzy i dyrygenci.

Przy fortepianie zasiądzie Mischa Kozłowski, młody polski muzyk, który od lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych  Europy,  Japonii, Chin.


Koncert - 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości