PORA NA DOBRANOC...

Gmach Główny - kwiecień - czerwiec 2018


Wystawa została przygotowana w oparciu o zbiory Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Ekspozycja jest zaproszeniem do poznania wyjątkowej kolekcji pamiątek kojarzonych  z popularnymi animacjami dla dzieci, zwanymi dobranockami.

Prezentujemy ponad 200 eksponatów, od oryginalnych lalek i planów filmowych wykorzystywanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej,najstarszej wytwórni filmów animowanych w Polsce, poprzez scenopisy, kadry, szkice, folie, plakaty.

W trosce o klimat i atmosferę z czasów popularności dobranocek zaaranżowaliśmy odpowiednio wnętrza. Zgromadziliśmy na wystawie skarby techniki peerelowskiej, służące nam kiedyś do słuchania muzyki, oglądania filmów, czy pisania listów oraz sprzęty AGD, które już dawno odeszły do lamusa.  
Czy udało nam się odtworzyć ducha  epoki, w której te dobranocki powstawały i były oglądane, ocenicie sami kiedy będziecie gościć w naszym Muzeum.
Przypomnimy Wam Jacka i Agatkę, Bolka i Lolka, Misia Uszatka,Misia Coralgola, Reksia, Krecika, Pingwina Pik – Poka, Wędrówki Pyzy, Gąskę Balbinkę, Kota Filemona, Koziołka Matołka oraz wielu  innych bajkowych bohaterów.

Przypomnimy sobie i wspólnie powspominamy czasy piękne lecz dawno minione.
Odwiedźcie zatem nasze Muzeum, przyjdźcie całymi Rodzinami, gwarantujemy dobrą zabawę Dziadkom, Rodzicom oraz Dzieciom !

Wystawa czynna od 24.03.2018


PORA NA DOBRANOC...

PORA NA DOBRANOC...

PORA NA DOBRANOC...

Fot. Dariusz Berdys