ZBIGNIEW CZOP. MIEDZIORYTY I RYSUNKI

luty-maj 2016

Zbigniew Czop, artysta z Krakowa, jest kolejnym polskim miedziorytnikiem, którego prace prezentuje Muzeum Miedzi. Urodził się w Nowym Sączu w 1943 r.

W latach 1966-1971 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni  prof. Hanny  Rudzkiej –Cybisowej i prof. Tadeusza Kantora. Pracę dyplomową na wydziale grafiki w pracowni prof. Mieczysława Wejmana obronił, po kilku latach pracy zawodowej, w 1978 r. Aktualnie twórca  zajmuje się wyłącznie grafiką warsztatową w technice miedziorytu. Przez kilkanaście lat zajmował się projektowaniem wnętrz jak również graficznych form reklamowych.   W swoim dorobku ma  kompozycje rysunkowe i malarskie.

Na wystawie prezentowane są wszystkie dostępne prace miedziorytnicze artysty, zarówno z Jego zbiorów jak i kolekcji legnickiego Muzeum. W ekspozycji znalazły się także płyty miedziorytnicze, odbitki próbne i rysunki wykonane ołówkiem i kredkami. Miłośnicy odrealnionych światów, precyzyjnie rytowanych i rysowanych koni, pięknych kobiecych ciał ale także zafascynowanych, podobnie jak twórca, Japonią,  znajdą dla siebie wiele znakomitych dzieł.

Otwarcie wystawy 18.03.2016r.

Fot.D.Berdys