SYLWETKI TWÓRCÓW: Joachim Sokólski (1946 - 2008) - WIEŻA BABEL.
HOMAGE TO JOACHIM SOKÓLSKI

8.05. - 14.06.2009 r.

Joachim Sokólski należy do tych nielicznych pionierów niezależnego polskiego złotnictwa artystycznego, który był twórczo aktywny przez blisko 40 lat artystycznego życia, zakończonego niespodziewanie nieuleczalną chorobą. Ta wystawa to hołd dla wybitnego artysty i człowieka.

Dorobek artystyczny  J. Sokólskiego jest ogromny: zrealizował kilkadziesiąt projektów indywidualnych w najlepszych galeriach i muzeach w Polsce i za granicą, m.in. w Londynie. Jego prace posiadają znane muzea i galerie na całym świecie. Twórczość Sokólskiego pozostawała na wskroś oryginalną, stworzył własny "konstruktywistyczny" język biżuterii, śmiało eksperymentował z formami i materiałami. W wydanym tuż przed śmiercią albumie, do którego przepiękny i głęboki esej napisała prof. Maria Poprzęcka, zebrał cały swój dorobek, który opatrzył wymownym tytułem MOJA WIEŻA BABEL.

Joachim Sokólski Joachim Sokólski Joachim Sokólski Joachim Sokólski