DZIELNI MALI ŻOŁNIERZE
Wystawa dawnych i nowych
figurek wojskowych

Ekspozycja od 11 kwietnia

Home Wydarzenia Wydarzenia Otwarcie wystawy „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”
Otwarcie wystawy „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”

Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość

W piątek 31 marca w Muzeum Miedzi odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość”.

Walter Bayer, nauczyciel rysunków, malarz i ilustrator. Urodził się w Legnicy, tutaj także przez większą część życia mieszkał, pracował i tworzył. Wystawa jest pierwszą, po 1945 roku prezentacją twórczości artysty w jego rodzinnym mieście. Wystawa pod Patronatem  Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego. Honorowymi Gośćmi otwarcia byli Potomkowie Artysty - Rodzina Hinke.

Cenną kolekcję obrazów rodzina Waltera Bayera podarowała miastu do zbiorów Muzeum Miedzi. To niezwykle cenny dar, który wzbogaca nasze muzealne zbiory. Rodzinna kolekcja zawiera 53 obrazy olejne, akwarele, rysunki i grafiki, a także książki ilustrowane przez Bayera.

Walter Bayer (18 8 3 -19 4 6) Życie i twórczość

Więcej na temat wystawy >>