Otwarcie wystawy

WE LWOWIE I JEJ TWÓRCY

8 czerwca czwartek godz.17.00

ul. Chojnowska 2

Home Wydarzenia Archiwum - wydarzenia Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim

Jak co roku koniec kwietnia upłynął pod znakiem zamkowych wież. 23 kwietnia o godz. 12.00 miała miejsce inauguracja sezonu turystycznego na Zamku Piastowskim w Legnicy. Ze szczytu wieży Św. Piotra popłynęły dźwięki muzyki, na dziedzińcu pojawiły się zabytkowe automobile a także zespół pieśni i tańca „Ziemia Legnicka”. Zgromadzona na dziedzińcu publiczność miała okazję dowiedzieć się więcej o historii przebudowanych 600 lat temu wież zamku. Legniczanom zaprezentowano nową odznakę turystyczną „Korona Legnicy” jak również najnowszą grę miejską Muzeum Miedzi pt. „Zaginione klucze św. Piotra”.  Z wysokości wieży Św. Jadwigi olimpijczyk Jacek Proć pokazał zebranym swoje umiejętności w strzelaniu z łuku do tarczy. Inaugurację tradycyjnie zakończyło oprowadzanie po zamku. Wszystkich chcących poznać jego sekrety zapraszamy na zwiedzanie z przewodnikiem do końca października, od środy do niedzieli.

Fot.Dariusz Berdys

Lekcje muzealne