KONCERT

Lapidarium przy ul. Partyzantów

Home Wydarzenia Legnicka Książka Roku - rozstrzygnięcie konkursu
Legnicka Książka Roku - rozstrzygnięcie konkursu PDF Drukuj

Legnicka Książka RokuW niedzielne popołudnie 24 stycznia 2016 r., w Akademii Rycerskiej w Legnicy miało miejsce uroczyste rozstrzygnięcie w dorocznym konkursie Legnickiej Książki Roku. Kapituła konkursu przyznała to honorowe wyróżnienie publikacji pt. „Sekrety Legnicy”. Jej autor Marcin Makuch otrzymał statuetkę z rąk Prezydenta Miasta Legnicy.

Marcin Makuch jest pracownikiem Muzeum Miedzi w Legnicy. Od 2003 r. pełni funkcję kierownika Działu Górnictwa i Hutnictwa Miedzi. Autor i komisarz wielu ekspozycji w legnickim Muzeum, prywatnie jest współtwórcą portalu i fundacji historycznej Liegnitz.pl. W tegorocznej edycji Legnickiej Książki Roku nominowana była także jego praca pt. „Legnica w kolorze miedzi. 60 lat Huty Miedzi Legnica”. Tym samym po raz pierwszy w historii konkursu o wyróżnienie rywalizowały dwie książki jednego autora.

Po gali konkursowej miał miejsce pierwszy w tym roku koncert organizowany przez Muzeum Miedzi. Legnickie sopranistki, Pani Agnieszka Justyna Szumiło oraz Pani Magdalena Marchewka zaprezentowały publiczności repertuar najpiękniejszych i najbardziej znanych arii operowych i operetkowych.

Fot.Dariusz Berdys