Andrzej Boss. Na własną rękę

22 kwietnia – 12 czerwca

gmach główny

„Andrzej Boss. Na własną rękę” z cyklu Sylwetki Twórców – wystawa indywidualna Andrzeja Bossa, absolwenta PWSSP w Łodzi (dyplom w 1985 r.), od 1985 r. zatrudnionego w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, od 2010 r. profesora zwyczajnego na łódzkiej ASP, gdzie prowadzi Pracownię Form Złotniczych.

Profesor Andrzej Boss jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych, uczestnikiem ponad 200 wystaw zbiorowych na całym świecie, laureatem i jurorem licznych konkursów złotniczych. Poza biżuterią projektuje przedmioty użytkowe i małe formy rzeźbiarskie.

Na wystawie indywidualnej artysty zaprezentowana zostanie najnowsza kolekcja biżuterii, przeznaczona do noszenia na dłoniach. Obiekty oscylują wokół zagadnienia dotyku, a ich celem jest zapewnienie poczucia komfortu i bezpieczeństwa użytkownikowi.

Wystawa zorganizowana przez Galerię Sztuki w Legnicy w ramach Legnickiego Festiwalu SREBRO.