INSPIRACJE SZTUKĄ
JAPONII

Home Wydarzenia Wydarzenia Pozyskanie nowych zbiorów z kolekcji państwa Delinikajtis
Pozyskanie nowych zbiorów z kolekcji państwa Delinikajtis

nowe zabytki

Muzeum Miedzi w Legnicy pozyskało do zbiorów wyjątkowe przykłady rzemiosła z miedzi, pochodzące z kolekcji państwa Delinikajtis. Nabyte muzealia zostały sfinansowane ze środków FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.
Nasze zbiory zostały wzbogacone o muzealia, które pełniły rozmaite funkcje w życiu codziennym w 2 poł. XIX w. i na pocz. XX w: lampy naftowe, kubki dwuuche, talerze oraz fontanna elektryczna. Większość z nich powstała przy użyciu ówczesnych technologii przemysłowych. W tej grupie znajduje się także dzban oraz osłona dachówki, wytworzone pod koniec XVIII w., przy użyciu tradycyjnej techniki, kotlarstwo. Na uwagę zasługuje fontanna, która pochodzi z jednej z przedwojennej kawiarni warszawskiej.

FUNDACJI KGHM POLSKA MIEDŹ S.A.

Fot.D.Berdys

Lekcje muzealne