WTOREK MUZYCZNY

„Muzyczne świętowanie
w zimowy czas"

19 grudnia godz. 17.00

Home Wydarzenia Wydarzenia Wykład pt. "Ormianie w Polsce - ponad 600 lat historii"
Wykład pt. "Ormianie w Polsce - ponad 600 lat historii"

prof. dr hab. Krzysztof Stopka

28 czerwca (środa) w Akademii Rycerskiej gościł prof. dr hab. Krzysztof Stopka. Historyk, armenolog i dyrektor Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w swoim wykładzie przybliżył słuchaczom dzieje polskich Ormian. Wystąpienie poprzedził zarys burzliwej historii Armenii od czasów starożytnych po współczesność. Zgromadzona publiczność miała również okazję dowiedzieć się o roli i znaczeniu diaspory ormiańskiej na terenie dawnej Rzeczypospolitej szlacheckiej oraz jej wpływu na kształtowanie się kultury sarmackiej.

Wykład prof. dr. hab. Krzysztofa Stopki był wydarzeniem towarzyszącym prezentowanej u nas wystawie krakowskiego Międzynarodowego Centrum Kultury  pt. "Katedra ormiańska we Lwowie i jej twórcy".

Wykład pt.

Fot.Dariusz Berdys