Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu

Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu

Autorzy: Marcin Makuch, Mariusz Bach
Liczba stron: 608
Oprawa: twarda
Wymiary: 17x24,5x4
Data i miejsce wydania: Legnica 2021
Wydawnictwo Muzeum Miedzi w Legnicy

Cena: 99 złJakie były początki legnickiego futbolu? Kiedy Miedź rozegrała swój pierwszy mecz? Które ze spotkań okazały się najistotniejsze? Jakie zdarzenia wpłynęły na historię i funkcjonowanie klubu? Którzy trenerzy zapisali się w dziejach Miedzi? Jacy piłkarze byli ulubieńcami kibiców?
14 września 1971 r. zdecydowano o reorganizacji MZKS-u i zmianie jego nazwy na KS Miedź Legnica. W tym dniu powołano też pierwszy zarząd. Od wydarzeń minęło pół wieku. Rocznica stała się doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań legnickich piłkarzy, mających za sobą między innymi zdobycie Pucharu Polski i występy w Ekstraklasie. W 2019 r. z inicjatywy Klubu oraz Muzeum Miedzi w Legnicy rozpoczęto prace nad wydawnictwem, które jest szczegółowym zapisem dziejów klubu, uwzględniającym listę wszystkich zawodników i trenerów Miedzi, oraz komplet wyników ligowych i pucharowych drużyny.
Przygotowując monografię klubu piłkarskiego Miedź Legnica autorzy przeprowadzili wiele rozmów z byłymi działaczami, trenerami, zawodnikami, członkami ich rodzin oraz pasjonatami innych dolnośląskich klubów piłkarskich. Przyniosły one efekt w postaci dokumentów, zdjęć i pamiątek, które znalazły się na kartach tej książki. Zawierająca kilkaset zdjęć publikacja stanowi kompendium wiedzy o legnickim futbolu godnym polecenia nie tylko kibicom, ale wszystkim legniczan i miłośnikom futbolu z innych miast.