Przestrzenie Światła. Joanna Ratajczak- Kurowicka

Format: 21 x 21 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2008

Cena: 5 zł

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Sięga po nowatorskie formy plastyczne, tworząc obiekty z miedzi i srebra. Interesuje ją: światło i ruch, złudzenia optyczne, odciski linii papilarnych i poezja, której szuka w plastycznych kształtach. Chętnie też maluje portrety, akty i kwiaty, wybierając tradycyjne techniki: olej na płótnie i akwarelę. Pokazywała swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
W jej twórczości pojawiają się dwie odrębne drogi twórcze: plastyczna i literacka. Rezultaty poruszania się po pierwszej były widoczne na dotychczasowych wystawach; druga jest obecna m.in. w tomiku pt. Czas wyrwany, Warszawa 2001 r. Jej wiersze to wyjątkowa kreacja odnośnie miedzi. Każdy obraz jest inny.