Malarstwo okresu oświecenia i romantyzmu
ze zbiorów Kulturhistorisches Museum Görlitz

Redakcja: Kai Wenzel
Ilość stron: 57
Format: 27 x 21 cm
Ilustracje: 34
Miejsce i data wydania: Legnica 2010

Najniższa cena z ostatnich 30 dni to 30 zł

cena -  15 zł

Książka jest wynikiem pracy nad wystawą Malarstwo okresu oświecenia i romantyzmu ze zbiorów Kulturhistorisches Museum Görlitz, która miała miejsce w Muzeum Miedzi w 2010 roku. We współpracy z Kulturhistorisches Museum Görlitz powstała wyjątkowa ekspozycja prezentująca 56 obrazów ze zbiorów tejże instytucji. Publikacja opatrzona jest wstępem oraz notami biograficznymi artystów, których prace pokazywaliśmy na wystawie.
    Legnica i Görlitz to dwa miasta leżące na starym szlaku wschód – zachód zwanym niegdyś Wysoką Drogą lub Via Regią. Szlakiem tym od ponad tysiąca lat przemieszczają się ludzie, towary i idee. Dzięki tej wspólnej inicjatywie miasto Görlitz zagościło u nas poprzez zbiory Kulturhistorisches. Katalog prezentuje jedynie pewien wgląd w zbiory malarstwa czeskiego. Zamiarem przy organizacji wystawy była chęć zaproszenia widzów do odkrycia zarówno znakomitych, jak też dotąd mniej znanych malarzy z Saksonii, Śląska i Górnych Łużyc.