Tematy warsztatów, lekcji oraz ich terminy prosimy uzgadniać telefonicznie
z Działem Naukowo-Oświatowym

tel. 76 862 49 49

Terminy lekcji w plenerze prosimy uzgadniać z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

• Rysujemy, malujemy, lepimy, zdobimy
    Warsztaty plastyczne dla dzieci. Inspiracji szukamy na wystawach muzealnych.
  • Druciane błyskotki
    Warsztaty manualne, w których dzieci tworzą miedziane ozdoby, zawieszki i pierścionki przy użyciu miedzianego drutu, nici i wielobarwnych korali.

Koszt uczestnictwa w warsztatach wynosi 6 zł od dziecka.

• Historia w kufrach zamknięta
    Zajęcia z edukatorem mające postać gry. Polega ona na odszukaniu ukrytych na sali muzealnej tajemniczych skrzynek. Znajdujące się wewnątrz nich przedmioty posłużą dzieciom do stworzenia biografii postaci z przeszłości. Gra przeznaczona jest dla dzieci w przedziale wiekowym 10+
  • Średniowieczna Legnica okiem archeologa
    Ścieżka tematyczna obejmująca średniowieczne obiekty w mieście oraz legnicki zamek. Wycieczka przeznaczona jest dla dzieci ze szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.
  • Barokowa Legnica
    Wycieczka trasą barokowych zabytków architektury w Legnicy. Wycieczka przeznaczona jest dla młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej.