WTOREK MUZYCZNY

„Concerto d`amore"

Home Lekcje muzealne lekcje muzealne GRY TURYSTYCZNE
GRY TURYSTYCZNE PDF Drukuj

Znajdujące się w ofercie Muzeum Miedzi gry turystyczne to atrakcyjna forma turystyki, np. dla grup rodzinnych czy zwiedzających indywidualnych. Uczestnicy gry poznają najciekawsze miejsca Legnicy oraz jej walory zabytkowe biorąc udział w zabawie terenowej pełnej zagadek i łamigłówek.

Quest „Barokowa Legnica”Quest „Barokowa Legnica”

Edukacyjna podróż po zachowanych przykładach barokowej architektury Legnicy: kościele pw. Św. Jana Chrzciciela, Mauzoleum Piastów, dawnym Kolegium Jezuickim, Pałacu Opatów Lubiąskich, Starym Ratuszu i Akademii Rycerskiej.

opracowanie: Krzysztof Szustka (www.questy.com.pl)
czas gry: ok. 30 minut

pobierz bezpłatny folder z grą >> pdf

„Dukaty Księżnej Ludwiki” - gra miejska„Dukaty Księżnej Ludwiki”

Niecodzienna możliwość zwiedzania Zamku Piastowskiego w Legnicy i jego okolic. Odnajdując detale architektoniczne i rozwiązując zagadki ułożysz specjalny liczbowy szyfr. Dzięki niemu możliwe będzie odszukanie miejsca, gdzie przed wiekami złożony został skarb z czasów ostatnich Piastów.
opracowanie: Konrad Byś
czas gry: ok. 30 minut

Nakład wyczerpany

„Zaginione klucze św. Piotra”„Zaginione klucze św. Piotra”

Familijna wyprawa w poszukiwaniu kluczy, zgubionych przez św. Piotra, patrona Legnicy, podczas jednego ze spacerów po mieście. Odszukaj klucze uważnie wypatrując ich pośród zabytków Starego Miasta.
opracowanie: Konrad Byś

czas gry: ok. 40 minut