Śladami znanych Legniczan

"Śladami znanych Legniczan", premiera 12 lipca 2020 godz. 14.00. - zapraszamy na kolejny spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".

Muzeum Miedzi w Legnicy serdecznie dziękuje Państwu za tak duże zainteresowanie pierwszym filmem, który powstał w ramach cyklu „Wirtualne legnickie spacery historyczne” pt. „Tajemnice lasku złotoryjskiego", realizowany w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Film opublikowany na muzealnym Facebooku do tej pory uzyskał ponad 14 tysięcy odtworzeń i z każdym dniem cieszy się coraz większą popularnością. Zachęcamy do oglądania tego filmu oraz śledzenia całej serii na naszym Facebooku, stronie internetowej oraz na kanale YouTube. Chcielibyśmy zaprosić Państwa już teraz na następny spacer „Śladami Znanych Legniczan”, którego premiera odbędzie się już 12 lipca o godzinie 14.00.

Śladami znanych Legniczan, premiera 12 lipca godz. 14.00

Tym razem „zabierzemy” mieszkańców miasta na spacer po znajdującym się przy ul. Wrocławskiej cmentarzu komunalnym w Legnicy. W trakcie spotkania odwiedzimy groby zasłużonych Legniczan, którzy zostali pochowani na tej nekropolii. Będzie to okazja do zapoznania się z historią miasta poprzez sylwetki lokalnych artystów, badaczy, fotografów, działaczy kultury, duchownych i pedagogów, którym przyszło żyć oraz pracować w powojennej Legnicy, w podzielonym mieście, gdzie za murami radzieckich kwadratów stacjonowało kilkadziesiąt tysięcy radzieckich żołnierzy i sztab Północnej Grupy Wojsk Armii Radzieckiej. O tym wszystkim opowie nam historyk, kierownik działu Historii Górnictwa i Hutnictwa Miedzi, Marek Żak. Film będzie dostępny zarówno na naszym Facebooku jak i również na stronie internetowej oraz kanale YouTube. Zapraszamy.

Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych [Tutaj]

Śladami znanych Legniczan