Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów

Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów, premiera 30 sierpnia godz. 14.00. - zapraszamy na kolejny spacer z cyklu "Wirtualne legnickie spacery historyczne".


Muzeum Miedzi w Legnicy serdecznie dziękuje Państwu za duże zainteresowanie filmem, który powstał w ramach cyklu „Wirtualne legnickie spacery historyczne” pt. „Historia zamku legnickiego i jego władców". Projekt realizowany w ramach programu dotacyjnego „Kultura w sieci”, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Film opublikowany na muzealnym Facebooku do tej pory uzyskał ponad 11 tysięcy odtworzeń i z każdym dniem cieszy się coraz większą popularnością. Zachęcamy do oglądania tego filmu oraz śledzenia całej serii na naszym Facebooku, stronie internetowej oraz na kanale YouTube. Chcielibyśmy zaprosić Państwa już teraz na następny spacer „Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów”, którego premiera odbędzie się już 30 sierpnia o godzinie 14.00.
Partnerami tego filmu są m.in.: Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA), które udostępniło stroje i rekwizyty użyte w nagraniach, Hotel Rezydencja, Legnicki oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) oraz Przedszkole Integracyjne "Wspólny Świat".

Znany i mniej znany. Legnicki Tarninów,  premiera 30 sierpnia godz. 14.00

Południowo-zachodni obszar Legnicy na przełomie XIX/XX wieku stał się urokliwą dzielnicą zamieszkaną przez elity miasta: urzędników, przemysłowców, kupców oraz przedstawicieli wolnych zawodów. Dziś obszar ten zachwyca połączeniem zieleni i architektury, którą tworzą ciągi kamienic z bogatą dekoracją elewacji, a zwłaszcza wille zamożnych legniczan. Najbardziej ekskluzywna część dzielnicy po 1945 r. znalazła się w rękach radzieckich. Polscy mieszkańcy Legnicy odkryli to miejsce dopiero w 1993 r., gdy tzw. "Kwadrat" opuścili rosyjscy oficerowie. W podróż po dziejach Tarninowa, nazwach ulic i losach mieszkańców poprowadzi widzów historyk Konrad Byś, kierownik Działu Historii Muzeum Miedzi w Legnicy. Film będzie dostępny zarówno na naszym Facebooku jak i również na stronie internetowej oraz kanale YouTube. Zapraszamy.



Więcej o Wirtualnych legnickich spacerach historycznych [Tutaj]