Węgierskie miejsca pamięci w Polsce - prelekcja

W piątek 29 listopada 2019 r. o godz.16:00 zapraszamy na prelekcję dr Jánosa Tischlera i Ákosa Engelmayera na temat "Węgierskich miejsc pamięci w Polsce".

Dr János Tischler - absolwent polonistyki i historii (Uniwersytet w Budapeszcie), autor ponad 500 publikacji. Dyrektor Węgierskiego Instytutu Kultury - Varsói Magyar Kulturális Intézet odznaczony Krzyżem Kawalerskim i Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

Ákos Engelmayer - dziennikarz, historyk i wykładowca, dyplomata, w latach 1990–1995 ambasador w Polsce. Odznaczony m.in. Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Medalem Polonia Mater Nostra Est.

O godz.17:00 zapraszamy na otwarcie wystawy "Węgierska dusza i wyobraźnia. Rzeźby Lajosa Győrfi". To współczesny artysta tworzący realistyczne, neoklasycystyczne rzeźby postaci historycznych i władców na koniach. W jego twórczości widać także polską nutę (rzeźby z wizerunkiem Jana Pawła II, przedstawienia króla Jana III Sobieskiego) a to za sprawą polskiej małżonki.

Wstęp na wykład i wernisaż - BEZPŁATNY

Otwarcie wystawy
"Węgierska dusza i wyobraźnia – rzeźby Lajosa Győrfiego"
29 listopada, godz. 17:00