Walter Bayer (1883-1946). Życie i twórczość

Format: 22 x 21,5 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2018

Cena 45 zł

Książka opisuje życie i twórczość Waltera Bayera, który tworzył i mieszkał w przedwojennej Legnicy. Artysta był znany i zasłużony lokalnej społeczności. Mąż, ojciec, nauczyciel rysunku, portrecista, malarz scen rodzajowych, motywów przyrodniczych i przede wszystkim niesamowitych scen baśniowych.
Wydawnictwo tradycyjnie powstało na kanwie wystawy, która miała miejsce w 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy. Ekspozycja była wielkim wydarzeniem, ukazującym dorobek życia artysty.

W 2015 r. do zbiorów Muzeum Miedzi w Legnicy trafiło ponad pięćdziesiąt prac tego autora. Stało się to za sprawą daru braci Hinke – wnuków Waltera Bayera, których intencją było to, aby zebrana przez nich spuścizna artystyczna po dziadku trafiła w jedno miejsce, a w ich odczuciu najlepszą przestrzenią do ich ekspozycji było jego rodzinne miasto – Legnica.

Książka jest wynikiem ponad dwuletniej pracy – szukania, analizowania informacji o malarzu i jego rodzinie. To również długie godziny spędzone nad dokumentami, artykułami, czego owocem jest książka, którą z przyjemnością i dumą oddajemy w ręce czytelnika.
Wydawnictwo jest dwujęzyczne polsko – niemieckie i zostało zadedykowane braciom Hinke.