Tadeusz M. Siara "Listy na lewą rękę".
Akwaforty

Autorzy tekstów: Ratajczak Mirosław
Ilość stron: 64
Format: 25,5 x 21 cm
Miejsce i data wydania: Legnica 2013

cena: 15 PLN    5 PLN

Tadeusz M. Siara urodził się w 1941 r. w Kuczynce – polski artysta grafik, specjalizujący się w technice akwaforty. Studiował w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na katowickim wydziale Grafiki, gdzie uzyskał dyplom w 1969 roku. Był stypendystą Ministra Kultury i Rządu Królestwa Holandii. 14 grudnia 2007 r. z rąk Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrał Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. Tadeusz Siara wystawiał swoje prace na 40 indywidualnych wystawach i kilkudziesięciu wystawach grupowych w kraju i za granicą. Jego prace przedstawiają architekturę i inne elementy pejzażu miejskiego. Elementy są kopiowane z natury, lecz są zestawiane w niecodzienne kompozycje, które nigdy nie mogłyby wystąpić w rzeczywistości.
Listy – to najobszerniejszy z cyklów, jakie Tadeusz Michał Siara stworzył. Praca rozpoczęta w latach 70. jest wciąż kontynuowana. To blisko setka akwafort w formacie zbliżonym mniej więcej do A3. Cykl ten łączy pasję podróży z pasją graficznego domatora, talent obserwatora i detalisty z talentem poety syntetyzującego swoje wrażenia i umiejętnie uniwersalizującego ostateczny przekaz.