INSPIRACJE SZTUKĄ
JAPONII

Home Wydarzenia Wydarzenia Koncert - 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości
Koncert - 100-lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W sobotę 16 czerwca  odbył się koncert zorganizowany dla uczczenia 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Koncert Adrianny Ferfeckiej i Mischy Kozłowskiego.
Adriana Ferfecka, Legniczanka, absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, obecnie występująca na prestiżowych scenach operowych w całej Europie. Artystka  na co dzień śpiewa w Berlinie, Wenecji i Rzymie. W Jej wykonaniu usłyszeliśmy  pieśni polskich kompozytorów, m.in: Białe Róże, My, Pierwsza Brygada, O mój Rozmarynie, Marsz Strzelców, Warszawianka. W drugiej części koncertu arie z oper Giacomo Pucciniego, Giuseppe Verdiego, Gioacchino Rossiniego,  Georgesʹa Bizeta.

Projekty, w których aktualnie bierze udział Adriana Ferfecka, to niezmiernie ważne wydarzenia w świecie operowym, są to projekty w które zaangażowani są najznakomitsi  muzycy, śpiewacy oraz najwyższej klasy  reżyserzy i dyrygenci.

Przy fortepianie towarzyszył śpiewaczce Mischa Kozłowski, młody polski muzyk, który od lat z powodzeniem występuje jako solista i kameralista w salach koncertowych  Europy,  Japonii, Chin.

koncert Ferfecka

Lekcje muzealne