ŚWIĄTYNIA

Home Wydarzenia Wydarzenia Półmaraton Legnica - Legnickie Pole 1241
Półmaraton Legnica - Legnickie Pole 1241

wykład dr Tomasz Stolarczyk

W niedzielę 8 kwietnia odbył się "Półmaraton Legnica - Legnickie Pole 1241" organizowany przez Legnickie Stowarzyszenie ZAWISZA – Zrzeszenie Aktywności Wszelakiej i Sportów Zdecydowanie Amatorskich. Współorganizatorem tej imprezy było Muzeum Miedzi w Legnicy.
Ponad 600 uczestników wystartowało i dobiegło do mety. Po ochłonięciu i krótkim odpoczynku biegacze mogli wraz z przewodnikiem zwiedzać Muzeum Bitwy Legnickiej i barokowy kościół św. Jadwigi.

Ponadto zainteresowanych zapraszaliśmy do średniowiecznej mennicy, gdzie można było własnoręcznie wybić kopię srebrnego grosza z wizerunkiem św. Jadwigi. Natomiast dla miłośników historii, dr Tomasz Stolarczyk z legnickiego Muzeum Miedzi, przygotował interesujący wykład o wydarzeniu jakim była bitwa pod Legnicą. W tym roku miała miejsce wyjątkowa rocznica wydarzenia - 777. Dziękujemy za fantastyczną zabawę. Mamy nadzieję, że do zobaczenia za rok.

Fot.D.Berdys

Lekcje muzealne