WTOREK MUZYCZNY

21 listopada godz. 17.00

Home Wydarzenia Wydarzenia Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości
Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Z okazji Święta Niepodległości 11 listopada 2017 r. w Muzeum Miedzi w Legnicy odbył się wieczór patriotyczny. Bohaterem wieczoru był Naczelnik Tadeusz Kościuszko, wzorzec wielkiego patrioty.

Muzeum włączyło się w obchody Roku Tadeusza Kościuszki ustanowionego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej Polskiej w związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą jego śmierci. Kościuszko to postać historyczna, o której powstało ponad 60 pieśni i piosenek, głównie marsze, krakowiaki i polonezy. Sam Kościuszko, jest autorem dwóch polonezów i walca.

Nasz muzealny Wieczór Patriotyczny rozpoczęliśmy krakowiakiem w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Legnica, z Legnickiego Centrum Kultury. Występ ten, przygotowany pod okiem Elżbiety Tor i Anny Zięby, bardzo ubarwił i wzbogacił nasz program.
Licznie zgromadzona na koncercie Publiczność mogła wysłuchać aż 15  utworów, a większość z tych bardziej znanych zaśpiewać wspólnie z Michałem Sobiechem przy akompaniamencie Pawła Wrzecionowskiego.

Koncert poprowadził i komentarzem opatrzył Pan Dyrektor Andrzej Niedzielenko.

Wieczór patriotyczny z okazji Święta Niepodległości

Fot.D.Berdys