INSPIRACJE SZTUKĄ
JAPONII

Home Wydarzenia Wydarzenia Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski - Żołnierze Niezłomni
Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski - Żołnierze Niezłomni

spotkanie Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski- Żołnierze Niezłomni

W Muzeum Miedzi 20.10.17r. odbyło się spotkanie Rotmistrz Pilecki i Rotmistrz Dybowski- Żołnierze Niezłomni.
Młodzież z VII Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy zaprezentowała montaż poetycko-muzyczny poświęcony Witoldowi Pileckiemu.
Z kolei  Grupa Teatralna z Młodzieżowego Centrum Kultury w Legnicy zaprezentowała wybrane fragmenty spektaklu poświęconego Władysławowi Dybowskiemu.

W spotkaniu uczestniczyli Państwo Teresa i Maciej Wilczyńscy, świadkowie historii, rodzina Romana Załuckiego, który wraz z Władysławem i Konradem Dybowskim był sądzony w procesie za działalność konspiracyjną w 1947r.
Goście spotkania otrzymali Raport Witolda oraz mieli możliwość zwiedzenia wystawy biograficznej poświęconej Dybowskiemu przygotowanej z okazji obchodzonego w Legnicy Roku Władysława Dybowskiego.

Lekcje muzealne
.........................................