Otwarcie wystawy

Home Wydarzenia Wydarzenia Noc Muzealna 2017 - fotogaleria
Noc Muzealna 2017 - fotogaleria

Noc muzealna w Muzeum Miedzi

Noc Muzealna w Muzeum Miedzi w Legnicy - 20 maja 2017 r.
Fotogaleria

Po raz dwunasty Muzeum Miedzi organizowało Noc Muzealną. W sobotę 20 maja, zgodnie z utartym zwyczajem, na przybywających do naszego Muzeum gości czekały aktualne ekspozycje. W tym roku dwie z nich poświęcone były legnickim twórcom: barokowemu rzeźbiarzowi Matthausowi Knote i żyjącemu na przełomie XIX i XX w. malarzowi Walterowi Bayerowi. Popularnością cieszyły się wystawy żołnierzyków ze zbiorów Rafała Kaufholda oraz Festiwalu Srebro. Lapidarium rozbrzmiało dźwiękami muzyki w wykonaniu Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.

W tym roku w muzealnych murach zadebiutował questing - wyprawa szlakiem barokowych zabytków Legnicy cieszyła się powodzeniem młodych i starszych odkrywców. Odwiedzający salę gier edukacyjnymi IPN mogli dodatkowo przeżyć przygodę z najnowszą historią Polski. Z kolei w Sali Królewskiej w Akademii Rycerskiej miały miejsce projekcje najnowszego filmu z cyklu „Muzeum Utracone”. W Noc Muzealną tradycyjnie swoje podwoje otworzył Zamek Piastowski. Zamiast nocnych widoków miasta, wieża Św. Piotra nęciła publiczność kameralnym występem muzyków ZSM. Po raz pierwszy od zakończenia remontu mogliśmy udostępnić publiczności także Muzeum Bitwy Legnickiej w Legnickim Polu z nową, multimedialną wystawą stałą. Blisko setka naszych gości skorzystała z uruchomionej na tę okazję bezpłatnej komunikacji autobusowej do Legnickiego Pola. Łącznie odwiedziło nas blisko 1500 osób. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy na kolejną Noc Muzealną już za rok.

Fot.D.Berdys