WYKŁAD

prof. Rościsława Żerelika
pt. Najazd mongolski na Armenię
w świetle kronik z XIII w.

8 września (piątek) godz. 16.00

Home Wydarzenia Wydarzenia Promocja książki pt. "Między Pragą a Legnicą. Matthäus (Matthias) Knote. Śląski rzeźbiarz epoki baroku i jego warsztat"

promocja książki - Artur Kolbiarz

W środę 24 maja o godz. 16.00 odbyła się promocja najnowszego wydawnictwa Muzeum Miedzi połączona ze spotkaniem z autorem. Publikacja dra Artura Kolbiarza, historyka sztuki i pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wydobywa z zapomnienia postać żyjącego w XVII w. legnickiego rzeźbiarza Matthäusa Knote.

Na przykładzie jego działalności artystycznej, stanowiącej pośrednie ogniwo pomiędzy rzeźbą manierystyczną a wczesnobarokową, monografia ukazuje ważny moment w rozwoju sztuki śląskiej. Praca Artura Kolbiarza, będąca całościowym ujęciem zagadnień związanych z życiem, twórczością artysty oraz jego warsztatem, zawiera również katalog dzieł Knotego.

promocja książki

MIĘDZY PRAGĄ A LEGNICĄ. Matthäus (Matthias) Knote.

Fot.D.Berdys

Lekcje muzealne